Expozice

Myslíte, že za první republiky bejvávalo lépe? Umíte si představit, jak bejvávalo ve středověku? Nebo v dobách dinosaurů?

Naše nově otevírané expozice vám dají nahlédnout nejen do různých etap našich dějin, ale i do bohatého a fascinujícího světa zvířat a minerálů.

Okna do pravěku

Historická budova Národního muzea
Objevte ve zcela nové expozici, jak vypadal život na našem území před mnoha milióny let! Uvidíte na 2 000 exponátů od malých zkamenělých larev trilobitů až po obřího amonita a zcela nové modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Zázraky evoluce

Historická budova Národního muzea
Navštivte jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic v Evropě s nejznámějším exponátem Národního muzea, kostrou plejtváka myšoka, a dalšími 1 500 unikátními předměty.

Dějiny

Historická budova Národního muzea
Nechte se provést minulostí českých zemí od 8. století až do první světové války! Na celkové ploše 1 300 m2 uvidíte na 2 000 exponátů, které dohromady vypráví poutavý příběh naší historie.

Dějiny 20. století

Nová budova Národního muzea
Objevte novou expozici Národního muzea, která vypráví příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské unie.

Sály minerálů

Historická budova Národního muzea
Zavítejte mezi nejkrásnější a nejzajímavější minerály ze sbírky Národního muzea, zjistěte, jak rozmanité mohou být vesmírné meteority i pozemské tektity a impaktity nebo se seznamte s fenoménem fluorescence minerálů.

Momenty dějin

Nová budova Národního muzea
Unikátní expozice ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea

Dětské muzeum

Nová budova Národního muzea
Přijďte s dětmi do expozice, která vybízí k poznávání, imaginaci a kreativitě! Rozsáhlá expozice nabízí nové pohledy na přírodu, lidi a jejich výtvory prostřednictvím interaktivní exponátů a herních prvků.

Laboratoř moci

Národní památník na Vítkově
Expozice v podzemních prostorách Národního památníku na Vítkově

Česká lidová kultura

Národopisné muzeum Národního muzea
Etnografická expozice seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století a představuje tradiční lidovou kulturu na území České republiky.

Tradiční lidová kultura dotykem

Národopisné muzeum Národního muzea
Expozice Tradiční lidová kultura dotykem přibližuje slabozrakým a nevidomým, zejména dětským, návštěvníkům vybraná témata spojená s životem našich předků na vesnici na přelomu 19. a 20. století.