Nová výstava v Náprstkově muzeu přibližuje tradiční vietnamskou kulturu a dlouhou historii této země, ale i aktuální moderní Vietnam. Zároveň představuje příběh početné komunity žijící v České republice, vzájemné vztahy obou kultur a problematiku společného soužití.

První část výstavy s názvem Vietnam vzdálený vás seznámí s historií a kulturou této země, a především prostřednictvím dobových fotografií a infografik s mapami akcentuje kontrast mezi tradičním a moderním Vietnamem. Připomene střídání dynastií, období kolonizace, věčný boj o nezávislost i složité 20. století včetně dlouhotrvajícího konfliktu, který byl provázen řadou válečných zločinů.

Druhá část výstavy s názvem Češi a Vietnam je zaměřena na vztahy mezi oběma zeměmi a české objevování oblasti Vietnamu a Indočíny. Prostřednictvím exponátů nejen ze sbírek Náprstkova muzea představuje výstava základní přehled vývoje vztahů a způsob, jakým byl Vietnam prezentován československé a české veřejnosti. Mezi předměty denní potřeby a dekorativními předměty, jako jsou šperky, oděvy a doplňky, jídelní pomůcky pro tradiční stolování, hudební nástroje, hračky či sošky především s náboženskými motivy si budete moci prohlédnout také Národním archivem ČR zapůjčenou dochovanou deklaraci vzniku Fronty národního osvobození Jižního Vietnamu, která byla jako slavnostní oznámení předána československé vládě a v 60. letech rozhořela válku ve Vietnamu, do které se zapojily také Spojené státy americké.

Třetí část výstavy s názvem Vietnam blízký nabízí pohled na vietnamskou menšinu žijící v České republice, a kromě symbolických předmětů obsahuje rozsáhlou multimediální sekci. Ta zahrnuje zejména audio a video rozhovory s pamětníky či osobnostmi vlastní minority, která vás nechá nahlédnout do aktuálních témat, jako jsou rasismus či perspektiva českého vnímání a s ním spojené stereotypní představy o vietnamské komunitě nebo sociální změny ve společnosti a na ně navazující střet tradic a modernity.Sdílení na sociálních sítích

Otevírací doba

Pondělí zavřeno
Úterý 10:00  -  18:00
Středa 09:00  -  18:00
Čtvrtek 10:00  -  18:00
Pátek 10:00  -  18:00
Sobota 10:00  -  18:00
Neděle 10:00  -  18:00

Vstupné

Vstupenky je možné zakoupit on-line nebo na pokladně.

Celý objekt

Základní 120 Kč
Snížené Platí pro:
– seniory 65+
– mladistvé 15–18 let
– držitele průkazů ISIC, ITIC
– studenty SŠ a VŠ (do 26 let)
80 Kč
Děti do 15 let Pouze v doprovodu dospělé osoby ZDARMA
SŠ a VŠ (do věku 26 let) Školní výpravy bez lektora
– organizované školní skupiny s pedagogickým doprovodem
– až tři členové pedagogického doprovodu mají vstup zdarma
– nelze rezervovat čas návštěvy, vstupenky pouze na pokladnách
40 Kč/osoba

Proč si koupit vstupenku on-line
U turniketu načtete QR kód a ušetříte čas strávený ve frontě
Vstupenka je platná 30 dní, můžete přijít kdykoliv
Zaplatíte pohodlně kartou

E-vstupenka vás opravňuje k jednorázovému vstupu po dobu 30 dnů ode dne nákupu.

Zdarma (vstupenky dostupné pouze na pokladně): dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP, ZTP/P a jejich doprovod, držitelé karet: ICOM, Slovenské národné múzeum, Společnost NM, Benefit karta GSA – MDČR, Prague Card, CoolPass, zaměstnanec PO MKČR (výhradně pro držitele karty)

Doplňující informace ke vstupenkám


Fotografování a filmování pro nekomerční účely a bez použití blesku a stativu v ceně vstupenky.

Vstupenky zakoupené on-line (opravňující k jednorázovému vstupu po dobu 30 dnů ode dne nákupu) si prosím přineste vytištěné nebo uložené ve svém mobilním telefonu.

Vstupenku je nutné uschovat po dobu celé návštěvy.

Zakoupené vstupenky nepřijímáme zpět ani nevyměňujeme.

Fotoalbum